SKS 137 Delfin Łódź – finalista!

Przedostatnim finalistą Konkursu „Pokaż jak się zmieniasz” jest SKS 137 Delfin Łódź! Klub powstał w 1976 roku. W ubiegłym roku z okazji 40-lecie istnienia zorganizowany został Jubileuszowy Puchar Klubu. Zawodnikami klubu są dzieci uczące się w Szkole Podstawowej nr 137 w Łodzi. Aktualnie w klubie trenuje 101 dzieci w wieku od 7 do 15 lat.
Delfin co roku organizuje Puchar Klubu, który od lat odbywa się w niezmienionej formule. Bardzo ważnym osiągnięciem jest przywiązanie do barw klubowych – w klubie trenują dzieci byłych zawodników.
Wielu wychowanków klubu zdobywało medal podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców, Juniorów oraz Seniorów. Zawodnicy otrzymują powołania do kadry narodowej, a wywodząca się z Delfina Łódź Agnieszka Braszkiewicz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy.
Celem klubu jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sportem jako formą spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych.