Drugi klub finałowej piątki!

Drugim finalistą Konkursu „Pokaż jak się zmieniasz” jest Oleśnicki Klub Hokejowy.
Orły Oleśnica założone zostały przez grupę pasjonatów hokeja w 2011 roku. Głównym celem klubu jest rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej oraz zdrowego trybu życia, w szczególności popularyzacja hokeja na lodzie, hokeja na łyżworolkach oraz łyżwiarstwa, zwłaszcza wśród dzieci.
OKH posiada jednego trenera oraz pięciu instruktorów sportu, którzy szkolą łącznie 52 zawodników i zawodniczek. Hokeiści z Oleśnicy mogą poszczycić się kilkoma osiągnięciami. W kategorii juniorów zdobyli Mistrzostwo oraz Wicemistrzostwo Polski podczas Mistrzostw Białego Orlika. W Mistrzostwach startują czteroosobowe zespoły, których zadaniem jest jak najszybsze pokonanie toru przeszkód rozstawionego na lodowisku. Turniej sędziowali znakomici hokeiści – Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz, Dariusz Garbocz oraz Mariusz Czerkawski.
W seniorskich rozgrywkach klub występuje w rozgrywkach III Ligi PZHL, w których w ubiegłym sezonie Orły Oleśnica wywalczyły trzecie miejsce.
Od wiosny do jesieni OKH prowadzi treningi hokeja in-line, czyli hokeja na rolkach. Dzięki temu uprawają swoją ukochaną dyscyplinę przez cały rok!